Açı Kolejleri


İdealist beş öğretmenin mütevazı bir yapı ile kurduğu Açı Eğitim Kurumları 23 yıldan bu yana ilkeli eğitimin adresi olmuştur. Üniversitelere ve liselere giriş sınavlarında pek çok derecesi olan Açı Eğitim Kurumları hızla büyümüş ülke geneline yayılan bir şube ağıyla tüm Türkiye’ye hizmet vermiştir. Yetiştirdiği on binlerce öğrenciyi üniversiteli yaparak geleceğe umutla bakmalarını sağlamış, öğrenci ailelerinin güvendiği önemli bir adres olarak adını Türk eğitim sistemine yazdırmıştır. Açı Eğitim Kurumları, eğitimde bütünleyici anlayışı gereği, diğer eğitim kurumlarıyla işbirliği içerisinde olmuş, bilgi alışverişini geliştirerek eğitim standardının yükseltilmesine katkıda bulunmuştur. Bugün, özel okullar dendiğinde akla gelen ilk kurumlar arasında yer alan Açı Kolejlerinin tamamı, Açı Eğitim Kurumlarının yayıncılık deneyiminden beslenir. Kolejimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için şu linki kullanabilirsiniz:

Şişli Açı Anadolu ve Fen Lisesi

Şişli Açı Anadolu ve Fen Lisesi olarak bizler, Açı Eğitim Kurumları kalitesini Ordu ilimizden sonra İstanbul’un merkez ilçelerinden biri olan Şişli’ye de taşımak istedik. Bölgenin eğitim ihtiyaçlarını gözden geçirdiğimizde Açı Kolejleri’ni buraya taşımanın gerekliliğini gördük. Şişli Açı Anadolu ve Fen Lisesi olarak Atatürk ilkelerine bağlı, laik, bilimsel eğitim hizmetimizi Şişli’ye taşıyarak, üniversiteye hazırlanan gençlerimize destek olmaya geldik. Şişli, Beyoğlu, Okmeydanı, Kasımpaşa, Kağıthane gibi İstanbul’un önemli semtlerinin kavşak noktasında yer alan Kolejimiz, altı katlı bir binaya sahiptir. 12-14-16 kişilik ferah dersliklerimiz, tiyatro, spor, dans ve konferans salonlarımız, kütüphanemiz, bilgisayar odamız, laboratuarımız 260 metrekarelik yemek salonumu ve kantinimizle, toplam 4600 metrekarelik alanda öğrencilerimizin bütün günlerini geçirebileceği sağlıklı bir ortamda eğitim veriyoruz.

AÇI EĞİTİM KURUMLARI

  • 1. AÇI EĞİTİM KURUMLARI, yetiştirmiş olduğu on binlerce öğrenciyi üniversiteli yaparak onların geleceğe umutla bakmalarına yardımcı olmuştur.
  • 2. AÇI EĞİTİM KURUMLARI, eğitimde bütünleyici anlayışı gereği disiplinli, çalışkan, özverili, alanında uzman ve güvenilir öğretmenler yetiştirerek eğitim camiasına büyük katkı sağlamıştır.
  • 3. AÇI EĞİTİM KURUMLARI son on yılda çıkardığı ÖSS – YGS- LYS Türkiye birincileriyle dikkat çekmiştir.
  • 4. AÇI EĞİTİM KURUMLARI öğrenci rehberliğinde yapmış olduğu özgün ve tutarlı çalışmalarıyla, yeniliklerin ve aydınlık geleceğin hazırlayıcısı olmuştur.
  • 5. AÇI EĞİTİM KURUMLARI tutarlı, kararlı, kendinden emin, deneyimli kadrolarıyla daha birçok başarı ve yenilikle hizmete devam edecektir.
  • 6. AÇI EĞİTİM KURUMLARI şubelerinde alana özel eğitim ile bir farklılığın öncüsü olmuştur.
  • 7. AÇI EĞİTİM KURUMLARI zengin ve geniş kütüphaneciliğin öncüsü olmuştur.
  • 8. AÇI EĞİTİM KURUMLARI düzey belirleme sınavlarıyla oluşturduğu seviye gruplarıyla öğrencilerin konu kavrama ve soru çözme becerilerini arttırmış ve hızlandırmıştır.
  • 9. AÇI EĞİTİM KURUMLARI Türkiye genelinde yapmış olduğu büyük sınav organizasyonlarıyla öğrencilerin Yüksek Öğretime Geçiş ve Lisans Yerleştirme Sınavlarından önce eksikliklerini zamanında görerek gidermelerine yardımcı olmuştur.
  • 10.Kurulduğu tarihten bu yana AÇI EĞİTİM KURUMLARI şubeleri ve yüzlerce eğitim kurumuna verdiği yayın desteği ile önemli bir noktaya gelmiştir.